Opis technologii RFID

Technologia RFID wychodzi naprzeciw problemom, jakie stawia przed nami automatyczna identyfikacja obiektów. Standardem stały się jedno lub dwuwymiarowe kody kreskowe. Mimo wielu zalet nie zawsze są skuteczną metodą do identyfikacji. Wymagają pojedynczych skanów każdego z kodów a w przypadku zabrudzeń nie istnieje możliwość odczytu! Czas i środki poświęcone na żmudne

A gdyby istniała możliwość odczytania wielu kodów kreskowych jednocześnie ? Gdybyś mógł odczytać wszystkie kody kreskowe znajdujące się w pudelku nie wyjmując towaru? Takie możliwości stwarza technologia RFID. Każdy ze znaczników jest odczytywany bezdotykowo, za pomocą fal radiowych.
RFID jako technologia radiowa pozwala w całkowicie automatyczny sposób identyfikować obiekty. Współcześnie RFID jest dojrzałą i sprawdzoną technologią opartą na światowych standardach. Na całym świecie wdrożono już wiele projektów, które pomogły przedsiębiorcą w osiągnięciu celów biznesowych. Zwiększona wydajność oraz obniżenie kosztów sprzętu sprawiło, że RFID stało się poważnym konkurentem dla kodów kreskowych.

Pomożemy Ci wdrożyć RFID

W zależności od zapotrzebowania używa się odpowiednich standardów oraz wyspecyfikowanego oprogramowania i sprzętu. Upway specjalizuje się we wdrażaniu systemów opartych o RFID. Posiadamy rozbudowaną ofertę tagów RFID oraz czytników RFID Nasze realizacje opierają się na ugruntowanej wiedzy na temat wytwarzania oprogramowania oraz technologii RFID. Dokładnie analizujemy potrzeby oraz branże naszego klienta, dzięki czemu klient otrzymuje produkt dokładnie dopasowany do swoich potrzeb.

Gdzie można zastosować technologie RFID?

Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Rozwój technologiczny RFID pozwala na oznakowanie praktycznie każdej powierzchni w tym metalowej. Najnowsze rozwiązania pozwalają na osadzenia taga RFID w metalu. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czy RFID może pomóc rozwinąć Twój biznes prosimy o kontakt

Poznaj zalety technologii RFID