Systemy RFID - zastosowanie technologii RFID

Potencja automatycznej identyfikacji RFID możemy wykorzystać w wielu dzieninach naszego życia. Począwszy od automatyzacji i optymalizacji procesów biznesowych przez zabezpieczenie i urozmaicenie impez oraz zabaw.

System RFID do zarządzania i inspekcji opon / ogumienia.

Dla firm posiadających własną flotę koszty związane z eksploatacją opon są bardzo istotne. Odpowiedni serwis ogumienia zapewnia dodatkowe oszczędności związane mniejszą eksploatacją paliwa, opon oraz dodatkowym bezpieczeństwem dla drodze. Nasze rozwiązanie pozwala oznaczyć("ochipować") oponę specjalną łatą, która identyfikuje oponę co chroni ją przed kradzieżą.

Dowiedz się więcej o kontroli opon i monitoringu opon RFID.

System RFID do zarządzania sprzętem budowlanym

Większość firmy z brany budowlanej zmaga się z wielkim problemem jakim jest ginięcie oraz inwentaryzacja środków trwałych. Często ustalenie rzeczywistego stanu aktywów i pasywów jest bardzo trudne, a czasami nawet niemożliwe. Sprzęt budowlany często jest używany przez firmy trzecie, które nie czują odpowiedzialności za używane urządzenie. Koszt i problemy związane z zarządzaniem zasobami pogłębia się wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Zastosowanie RFID pozwoli na automatyczne zarządzanie środkami trwałymi. Informacja o tym co wychodzi lub wchodzi na magazyn może być odczytywana z oznakowanych produktów. Optymalizuje to procesy związane z zamówieniami jak i procesy inwentaryzacyjne.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej prosimy o kontakt.

Zarządzaj swoimi centrum danych za pomocą systemu RFID

Śledzenie oraz konserwacja sprzętu takiego jak serwery czy komputery o znaczeniu strategiczny i wysokiej wartości jest zasadniczym zagadnieniem w centrach danych. Wiele organizacji nadal korzysta z ręcznego śledzenia aktywów IT za pomocą ołówka lub kodów kreskowych. Taki proces jest nie tylko czasochłonny, ale i podatny na ludzkie błędy. System RFID może nie tylko zostać wykorzystany do automatyzacji procesów, ale także do śledzenia i zwiększenia bezpieczeństwa sprzętu IT.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej prosimy o kontakt.

Monitoruj temperaturę w logistyce z pomocą systemu RFID

Zakres możliwości technologii RFID wychodzi daleko poza automatyczną identyfikację. Upway udostępnia system RFID do monitorowania temperatury podczas magazynowania lub transportu. Doskonałe rozwiązanie w przypadku produktów wrażliwych na temperaturę takich jak mięso, owoce, ryby oraz produkty farmaceutyczne. Takie zastosowanie RFID pozwala wkroczyć w nową erę systemów typu „Cold Chain Management Solutions”. Pozwala na śledzenie towarów jednocześnie pozwalając na prognozowanie trwałości produktów. Połączenie ze standardem EPCGlobal UHF RFID pozwala na używanie tagów za pomocą zwykłego czytnika RFID UHF zgodnego z EPC Gen2.

Całe rozwiązanie jest dowodem na to, że połączenie RFID z monitorem temperatury zwiększa efektywność w całym łańcuchu dostaw jednocześnie generując oszczędności związane z odpadami produkcyjnymi.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej prosimy o kontakt.

Item Level Intelligence - system RFID dla firm odzieżowych

SEEGENT jest aplikacją dedykowaną dla salonów z odzieżą, wznoszącym obsługę klienta na wyższy poziom. W dzisiejszym cyfrowym świecie, każdy z klientów oczekuje czegoś więcej. Więcej informacji oraz profesionalnej i szybkiej porady.

Dowiedz się więcej o systemie RFID Seegent.

Dowolny system RFID - zapytaj o rozwiązanie

W naszym portfolio mamy szeroki zakres sprzętu oraz tagów RFID. Świadczymy usługi konsultingowe z zakresu automatycznej identyfikacji RFID. Przeanalizujemy twoje potrzeby i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.

Jeżeli szukasz systemu RFID, który można zastosować w twoim przedsiębiorstwie zapraszamy do kontaktu.

Inne możliwości użycia RFID:

 • Automatyczna inwentaryzacja (Item level Intelligence).
 • Zarządzanie logistyką towarową.
 • Personalizacja uczestników imprez masowych.
 • Zabezpieczanie autentyczności produktów.
 • Kompatybilność części składowych.
 • Transport, opłaty na autostradach.
 • Sport, działania eventowe, zabawy dla dzieci.
 • Target marketing.
 • Programy lojalnościowe.
 • Biblioteki, wypożyczalnie, pralnie.
 • Punkty sprzedaży (POS - point of sale).
 • Służba zdrowia.
 • Oznaczanie zwierząt, drzew itp.
 • Zabezpieczenie biżuterii.